Proč si to mám psát, když to vím?

Proč si to mám psát, když to vím?

Všichni to známe. S nástupem technologií se většina našich psaných textů digitalizovala a rukou píšeme nejčastěji, když podepisujeme všelijaké souhlasy, smlouvy a podobně.  Technika nám život samozřejmě ulehčuje a zároveň jde s trendem doby, že všechno musí být hned. Ve smyslu Ctrl+C a Ctrl + V a je hotovo J

OTISKNI SVÉ PŘÁNÍ DO 3D

Ne vždy je nám tenhle systém práce prospěšný, zvlášť když se jedná o naši duši a nitro. Skvělá koučinková technika je právě PSANÍ. Když jsem se v této oblasti začala sama vzdělávat, tak jsem tento úkol často přeskakovala s tím, že přece vím, jak „TO“ chci a tak psát nebudu a stačí, když budu o daném tématu přemýšlet. Později jsem zjistila, že pokud to myslím se svou vizí opravdově a toužím vidět hmatatelné výsledky ve 3D světě, nezbude mi nic jiného, než svoje myšlenky přenést ze 2D podoby na papír a dát jim trojrozměrný tvar.

VYTVOŘ  SI NÁSTĚNKU  SNŮ

Vytvořila jsem tehdy svůj první „VISION BOARD“, což je zároveň první technika, kterou bych vám chtěla doporučit. Zpravidla se vytváří s koncem kalendářního roku a vpisujeme do něj svoje plány a přání pro ten další, pro kreativce je možno doplnit obrázky a fotkami. Lze využít i programy, které poskytují různé šablony pro jejich vytvoření. Např .tady. Vytvářet se dá samozřejmě kdykoli a někdy je až zarážející, jak rychle se věci dají do pohybu poté, co je takto „hodíme na papír“.Je fajn použít i pro plánování firemního charakteru, kdy pak může výsledné dílo viset v kanceláři na nástěnce a zaměstnance podvědomě motivuje.

POŠLI OBJEDNÁVKU DO NEBE

Pokud jste delší dobu sami a toužíte po partnerském soužití, pojďte si trochu pohrát a udělat „OBJEDNÁVKU DO NEBE“. Sepište všechno do nejmenších detailů, jak by měl váš partner vypadat, jaké by měl mít vlastnosti, jak se s ním budete cítit.  Už tím, že jste nuceni takto detailně formulovat všechny požadavky, tak děláte skvělou věc – zaměřujete se na to, co CHCETE, ne na to,co nechcete. Na co se zaměřujeme, to roste, aneb VŽDYCKY NAJDETE TO, CO HLEDÁTEJ Seznam si uložte do rozečtené knihy a občas na něj koukněte a prociťte ten pocit, jako by už partner byl tady.

ROZDÁVEJ MALÉ RADOSTI

Třetí technikou jsou „ LÍSTKY RADOSTI“ určitě potěší, když dostaneme hezkou smsku, ale když najdeme v práci na stole lístek s milým vzkazem nebo doma na polštáři či  na zrcadle napsaný vlastnoručně pisatelem, tak to je ještě o něco víc. Lísteček si člověk může schovat a po letech když ho najde, udělá radost znovu. A vyslaná pozitivní vlna se vrátí potom i nám, tohle funguje na 100% J

DENÍK NENÍ JEN PRO BRIDGET JONES

Pišme si „DENÍK“.Nemusíme psát každý den. Stačí si sednout na klidné místo, které máme rádi a nechat myšlenky plynout a zapisovat ten tok nápadů a pocitů. Může to být moc fajn a zároveň nás to vede ke zklidnění a uvolnění. Je skvělé po čase zalistovat zpět a vidět, kam jsme se posunuli, co všechno se odehrálo.

NAŠE JEDINEČNOST

Rukopis každého z nás je jedinečný, propisuje se do něj naše osobnost a vědní obor grafologie podle psaného textu dokáže určit mnoho vlastností a charakteristik. V ručně psaném textu je ukryta hřejivost a poselství psané mezi řádky. Nedávno jsem slavila kulaté výročí a kamarádky mi vytvořily kazetu s dopisy s tématem, kdy a kde jsme se poprvé viděly. Bylo úžasné číst zážitky, které nás spojily dohromady.  Další skupina přátel vytvořila koláž z fotek a vzkazů z našich společných vzpomínek.  Myslím, že se shodneme, že toto jsou dárky s přidanou hodnotou. Tak je pojďme rozdávat sobě i druhým.

Přihlaste se k odběru novinek mailem

* povinné pole