Pryč s „fejky“ ve vztazích

Pryč s „fejky“ ve vztazích

Važ si sám sebe, oceň se. Zasloužíš si to.

Určitě to taky znáte. Kamarádka se chlubí, jak výhodně sehnala na tržnici kabelku drahé značky, kterou trhovec vytáhl z ušmudlaného přívěsu auta. Na první pohled nic nejde poznat, kabelka je hezká, ale….Když ji začnete více zkoumat, vidíte trčící nitě, logo ve stylu levné cetky. Vy sami znáte příběh vašeho nákupu. Tak si kladu otázku, jak z takové věci může mít dotyčný radost?

Vol opravdovost

Nemám ráda náhražky, ať už se týkají čehokoli. Podlaha, která má vypadat jako dřevo, sojová hmota,co má chutnat jako párek, přehnané filtry v telefonech, co ze zachycených tváří udělají umělé figuríny. Samozřejmě, že někdy se napodobenině nevyhneme a i to je v pořádku. Pokud mám možnost volby, volím opravdovost;)

Dej na svou intuici

Náš přístup k věcem se někdy může propisovat i do způsobu, jakým tvoříme vztahy. Na „fejky“ už jsme si tak nějak zvykli, a tak nám nepřijde divné tvořit i takové vztahy. Zvenku nic nejde poznat, vypadáme jako hezký pár, usmíváme se, spíme spolu, jezdíme na výlety, ale….

Jen my víme, jaký je příběh našeho vztahu, jestli jsme se skutečně zamilovali, jsme otevření, můžeme si důvěřovat. Pokud vy jste tím, kdo vztah myslí upřímně a cítí, že váš protějšek vás má jen jako doplněk, aby to vypadalo a aby vyplnil chvilky, když se to hodí, budete se dlouhodobě v takovém vztahu trápit.

Stále se přizpůsobujete, některé názory raději neříkáte nahlas, omlouváte ho nebo ji, že to tak nemyslel/a, víte,že vám partner/ka neříká pravdu a věříte, že se to časem spraví, že se do vás zamiluje, pochopí a bude to jiné.

Určitě se zázraky dějí, ale ne tímto způsobem. Pokud vy sami nenajdete odvahu z takového vztahu odejít nebo vystoupit ze stereotypu svého jednání, nedáte druhému možnost pocítit ztrátu a uvědomit si, že VY máte úplně jinou hodnotu. Pro druhého je tento stav pohodlný. Vy ho zahrnujete svojí pozorností, tolerancí a utvrzujete ho, že je to takto v pořádku. Jen VY ve skrytu duše víte, že toužíte po hloubce, souznění, odevzdanosti. Takto  jsme stvoření  a pokud je člověk duševně v pořádku, touží přesně po těchto hodnotách. Neslevujte z toho, co vám intuice napovídá, že je správně.  

Jsi jedinečný originál

Klíčem je docenit se, mít se rád/a. Vy si zasloužíte věci a vztahy opravdové. Raději méně a kvalitní. Ne nadarmo se říká, že na to dobré se vyplatí počkat;)

Každý  z vás je úžasný originál, nikdy po této Zemi nechodil identický člověk jako vy!

Přihlaste se k odběru novinek mailem

* povinné pole